Auto Ajans

Haberler

Yeni Civic Sedan ortaya çıktı

Yeni Civic Sedan ortaya çıktı
Paylaş
Kasım 21
09:16 2020

Honda 11. nesil Civic sedanın prototipini tanıttı. Prototip, yeni Civic Sedan’ın tasarımının nasıl olacağı konusunda önemli detaylar verdi. Üretim versiyonuna son derece yakın olan araç, ABD pazarı odaklı olsa da Civic ailesi tasarımını ortaya koydu. 2021 yılı içerisinde satışa sunulması beklenen yeni Civic, önceki jenerasyona göre daha uzun ve daha geniş olacak. Honda’nın bu adımla birlikte Accord’un bıraktığı boşluğu doldurması bekleniyor. Bununla birlikte Honda, Civic Sedan’ın yanı sıra performans odaklı Civic Type R versiyonlarını da üreteceğini onayladı. Honda prototip araçla birlikte yeni nesil Civic’te, mevcut aracın köşeli hatlarının biraz daha yumuşatılacağını ortaya koydu. Bu tasarım dili Civic’in global ürün gamının bir parçası olacak.

Yeniden tasarlanan LED farlar, daha ince ön panjur, daha alçak ön tampon ve büyük hava girişi ve daha uzun kaput gibi detaylarla Civic daha “premium” bir görünümü hedefliyor. Civic’in iç mekanını da paylaşan Honda, kabini genel olarak sade tutmaya çalışmış. 9 inç dokunmatik ekran ön konsolun üst bölümüne yerleştirilirken, temel birkaç kontrol dışında neredeyse tüm fiziksel düğmeleri kaldırmış. Honda, 2021’de yeni Civic Sedan’ı satışa sunmayı planlarken, 2022’de elektrik motorlu versiyonun da Avrupa’da yollara çıkması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!