Auto Ajans

Haberler

Yeni Civic’te her şey silbaştan

Yeni Civic’te her şey silbaştan
Paylaş
Mayıs 03
12:43 2021

Honda merakla beklenen yeni nesil Civic’i tanıttı. Yeni Honda Civic Sedan, 11. nesliyle öncelikli olarak ABD pazarında satışa sunulacak. Genel olarak sadeleşen tasarım diline sahip olan yeni Civic’in Avrupa’ya yıl sonunda giriş yapması bekleniyor. Otomobil, sürüş keyfini öne çıkarmak adına maksimum insan, minimum makine felsefesiyle tasarlandı. Teknoloji ve güvenlik olarak da gelişen yeni Civic’te ilk kez arka koltuk yan hava yastıkları kullanıldı. Tamamen yeni 10.2 inç dijital sürücü göstergesi, ısıtmalı direksiyon, yenilenen trafik sıkışıklığı asistanı, düşük hızda frenleme kontrolünü içeren Honda Sensing sistemi, 9 inç HD dokunmatik ekran gibi özellikler sunuluyor. Kabin tasarımı da dış tasarım gibi daha sade hale getirildi.

Sürüş dinamikleri iyileştirilen Civic’te şasinin burulma direnci yüzde 8 artırıldı. Eskiye göre daha büyüyen araç, buna karşın daha az yakıt tüketiyor. Yeni araçta lansmanla birlikte iki benzinli motor seçeneği tanıtıldı. 2.0 litre (182 beygir) ve 1.5 litrelik (160 beygir) motorlar müşterilerin beğenisine sunulacak.

Yeni Civic, Türkiye’de satışa yılın son çeyreğinde çıkacak. Hatırlanacağı gibi Honda Türkiye, Civic Sedan modelini ürettiği Şekerpınar fabrikasını alınan global karar doğrultusunda Eylül’de kapatacak. Yenilenen Civic, ülkemize Tayland’da gelecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!