Auto Ajans

Haberler

Yeni Crossland’le yeni marka imajı

Yeni Crossland’le yeni marka  imajı
Paylaş
Şubat 12
15:23 2021

Opel’in B-SUV sınıfındaki önemli oyuncusu Crossland, yeni yüzüyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Crossland, Opel’in yeni tasarım ve marka kimliğini gözler önüne seriyor. Opel’in tasarım felsefesindeki değişiklik Vizör ve Pure Panel ile temsil edilirken, marka kimliğinde daha keskin logo, yazı tipinde tercih ettiği daha yalın karakterler ve markayı temsil eden çarpıcı sarı renk dikkat çekiyor. Yeni Crossland’e ilk bakışta Opel Vizör’ün araca daha geniş bir görünüm kazandırdığı görülüyor. Markanın ‘Şimşek’ logosu keskin bir şekilde merkezde yer buluyor. Vizör tasarımı, 2020’ler boyunca diğer Opel modellerinde de kullanılacak ve tasarım imzası olacak. Sis farlarını çevreleyen krom detaylar, ön tampon, tavan barı, LED ön farlar, yeni koyu renkli arka stop lambalar, stoplar arasında gelen siyah renkli şerit öne çıkıyor. Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu 7 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi-eğlence sistemi, gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerine sahip. 

Yüksek donanım seviyesi

Edition donanımından itibaren standart olarak gelen AGR sertifikalı ergonomik sürücü koltuğu, tüm yolculuklarda önemli ölçüde artırılmış konfor sunuyor. Ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası düşünülen özellikler arasında. Anahtarsız giriş ile çalıştırma ve gelişmiş park pilotu gibi özellikleri arayanlar için Elegance donanımı öne çıkıyor. Ürün gamının en üst noktasını oluşturan Ultimate versiyonunda ise Alcantara koltuk döşemesi, 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası, 8 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip Multimedya Navi Pro bilgi-eğlence sistemi, AGR onaylı ergonomik koltuklar, ısıtmalı koltuklar ile ısıtmalı direksiyon simidi yer alıyor. Yeni Opel Crossland, bağımsız olarak ileri-geri hareket eden ve yatırılabilen arka koltuklarıyla esnek bir kullanım sunuyor. 60/40 oranında bölünen iki parça koltuklar, 150 milimetreye kadar kızaklar üzerinde ileri-geri kaydırılabiliyor. Böylece bagaj alanı 410 litreden sınıfının en iyi değeri olan 520 litreye kadar çıkıyor. Arka koltukların katlanmasıyla bagaj hacmi 1.255 litreye kadar ulaşıyor.

Dizel 100 km’de 3.9 lt harcıyor

Yeni Opel Crossland’de 130 beygir gücünde 1.2 Turbo benzinli, 130 beygirlik 1.5 Turbo dizel motor seçenekleri yer alıyor. Otomatik şanzıman ile 1.2 Turbo 100 km’de ortalama 4.9 litre, dizel versiyon da 3.9 litre yakıt tüketiyor. Yeni Opel Crossland, IntelliGrip ile gelişmiş sürüş dinamikleri ve ekstra güvenlik sunuyor. Uyarlanabilir çekiş kontrol sistemi, her türlü yüzeyde optimum çekiş ve denge sağlıyor. Bunların yanında, şerit ihlali uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, aktif acil frenleme sistemi gibi donanımlar sunuluyor. Yeni Crossland 1.2 Turbo Essential’in fiyatı 216 bin 900 TL’den 1.5 Turbo Essential’ın fiyatı 292 bin 900 TL’den başlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!