Auto Ajans

Haberler

Yeni dijital kokpite geçiyor

Yeni dijital kokpite geçiyor
Paylaş
Mayıs 10
07:00 2021

Renault, yüzde 100 elektrikli Megane E ile yeni dijital kokpit mimarisine geçiş yapacak. Nissan ile birlikte geliştirilen yeni CMF-EV mimarisi üzerine tasarlanacak Megane E, aynı zamanda SUV tarzı tasarımıyla ilgi çekecek. Renault kabinde büyük değişimden bazı izler paylaşmaya başladı bile. Renault’nun yeni L şekilli dijital konsolu ve kokpiti ilk kez Megane E’de olacak. Kokpitin 2020’de sergilenen Morphoz konseptinden esinlenildiği ifade ediliyor. İç mekandaki bu yeni tasarım dili diğer yeni Renault’larda da kullanılacak.

Markanın tasarım şefi Gilles Vidal, yeni Megane E ile iç mekanda büyük bir değişime başlayacaklarını açıkladı. CEO Luca de Meo da Renault’nun yeni döneminin bu ürünle başlayacağını ifade ederek, Megane E’nin sürüşünün ve görünümünün sıra dışı olacağını ekledi. Yeni kabin mimarisinde büyük bir portre tarzı merkezi ekranın kesintisiz şekilde geniş dijital gösterge paneline entegre edildiği görülüyor. Bununla birlikte ekranın altına, şanzıman tünelinin olmamasıyla birlikte saklama gözü eklenmiş. Dijital ekranların keskin grafiklerle yüksek çözünürlüğe sahip olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, yerli otomobil projesi için % 85'i Türkiye'den 220 start-up'ı incelediklerini söyledi.

🚘Karakaş, TOGG'da 10 start-up'la birlikte çalıştıklarını kaydetti.

http://www.autoajans.com/yerli-otoda-10-start-upla-calisiyor

🚘Renault, hafif ticari segmentinde de iddiasını artırmak istiyor.

🚘Renault'nun iş ve hobi ihtiyaçlarına cevap veren yeni Express Combi ile Express Van modelleri 27 Eylül’de satışa sunuluyor.
http://www.autoajans.com/renaultya-ticaride-express-dopingi

📌Toyota CEO'su Akio Toyoda, yine elektrikli otomobil teknolojine yüklendi.

📌Toyoda, elektrikli dönüşüm nedeniyle milyonlarca istihdam ve üretim kaybı yaşanacağını savundu.

http://www.autoajans.com/milyonlar-isini-kaybedecek-uyarisi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!