Auto Ajans

Haberler

Fuarların geleceği ne olacak?

Fuarların geleceği ne olacak?
Paylaş
Ocak 03
15:15 2021

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl Pekin dışındaki tüm uluslararası otomobil fuarları iptal oldu. Son olarak 15 Aralık’ta iptal edilen Tokyo Motor Show’un 15 Ocak’ta online platformda yapılacağı duyuruldu. Online yayın ve katılım hakkında fuardan resmi detaylar önümüzdeki günlerde verilecek. Ancak interaktif bir katılımın olacağı online fuar hedefleniyor. Japonya’da bu karar, rekor can kaybının yaşanmasıyla birlikte verilmişti.

Fuarlarla ilgili önümüzdeki yıl da benzer senaryolar gerçekleşecek gibi görünüyor. Mali nedenlerle iptal edildiği duyurulan Cenevre Fuarı belirsizliğini koruyor. Cenevre için farklı formüller düşünülüyor. Ancak mali sorunlar bir tarafa Mart ayında salgın gölgesinde fuara izin verilmesi zor. Frankfurt Fuarı daha fazla ilgi çekmesi için Münih’e taşınırken, ev sahibi markalar bile katılım konusunda şu ana kadar pek istekli görünmüyor. Eylül 2021’deki Münih Fuarı’nın geleceği merak konusu. Yeni yılın ilk fuarı otomotiv şirketlerinin yeni gözdesi Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2021 olacak. Merakla beklenen CES 2021, 11-14 Ocak tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek. Önümüzdeki yıl Nisan’da Shanghai Auto Show, Mayıs’ta Los Angeles Auto Show, Ağustos’ta New York Auto Show, Eylül’de NAIAS Detroit Motor Show, fuar takviminde yer alan önemli uluslararası organizasyonlar. Son dönemde gözden düşen fuarların kaderi bu kez koronavirüs salgınına bağlı olacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Çip krizinin etkileri Türkiye otomotiv sektöründe iyice hissedilmeye başlandı.

📌Ford Otosan, her yıl yaz aylarında planlı bakım ve yeni yatırımlar için üretime vereceği arayı öne çektiğini açıkladı.

📌Gölcük fabrikasında üretime 2 ay verildi.

http://www.autoajans.com/golcukte-uretim-2-ay-duracak

🚘Fiat, elektrikli modeli New 500'ün ticari versiyonunu pazara sunacak.

🚘İkonik modelin merakla beklenen ticarisi, emisyon sınırlaması olan şehirlerde hayatı kolaylaştıracak.

http://www.autoajans.com/elektrikli-500un-ticarisi-geliyor

📌Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya fabrikasına yıl sonu kadar 2 bin 500 sözleşmeli personel alacak.

📌6 ay sonunda uygun görülen çalışanlara kadro yapılacak.

http://www.autoajans.com/2-500-kisiyi-ise-alacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!