Auto Ajans

Haberler

Yeni Frontera’ya Türkler imza attı

Yeni Frontera’ya Türkler imza attı
Paylaş
Mayıs 20
07:58 2024

Kuruluşunun 125. yılını kutlayan Opel, yeniden doğan Frontera modelinin dünya lansmanını İstanbul’da gerçekleştirdi. Hibrit ve elektrikli versiyonları olacak yeni Frontera, dünyaya Türkiye’den yola çıkmış oldu. Opel, geçen yıl üçüncü büyük pazarı haline gelen Türkiye’ye verdiği önemi gözler önüne serdi. Yeni Frontera’nın prömiyerinde soruları yanıtlayan Opel CEO’su Florian Huettl, Opel’in Türkiye’ye kendini çok yakın hisseden bir marka olduğunu belirterek, “Son yıllarda yoğun şekilde Türkiye’ye yatırım yaptık. Harika bir bayi ağı kurduk. Her zaman Türkiye’ye öncelik vermişizdir. Türkiye bizim en önemli üç pazarımızdan biri. Almanya ve İngiltere’yle beraber. İşte bu yüzden Frontera’nın tanıtımını İstanbul’da yapmak istedik. Türkiye bizim çok önemli ve Türk tüketicilerine ürünlerimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Frontera’nın Türk pazarına çok uygun olduğunu düşündüklerini kaydeden Huettl, “SUV’lar burada çok rağbet görüyor. Frontera’nın birçok özelliğinin Frontera’yı Türkiye için çok ilginç kılacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin bizim gözümüzdeki önemi ve Frontera’nın önemi bir araya geldiğinde çok net bir tercihti bu bizim için. Frontera’nın Türkiye ve dünyaya sunulması için en ideal yer burasıydı” dedi.

Kararlarımızda Türkiye önemli rol oynuyor

Türkiye’nin Opel için çok önemli bir pazar olduğunun altını çizen Florian Huettl, şöyle devam etti: “Sürekli büyümek istiyoruz, sürekli piyasaya yakın olmak istiyoruz ve sürekli olarak pazarı desteklemeye devam etmek istiyoruz ki herhangi bir gelişme olduğunda bunu hem takip edelim hem de Opel bu gelişmelere eşlik etsin. İşte bu yüzden zaten çok erken şekilde buradaki bayi ağımıza elektrikli araçlar için yatırım yaptık. İki sene önce buraya geldiğimde sormuştum, yeterli yatırımın yapılmasını istemiştim bayi ağı için, satış kapasitesi artsın diye çünkü biliyorduk ki elektriklenme Türkiye’de olan bir şey. İki sene içerisinde tam beklediğimiz gibi gelişti. Opel burada gerçekten çok önemli bir rol oynadı. İşte bu yüzden Opel ile ilgili en önemli kararlarda Türkiye çok önemli bir rol oynuyor. Bu pazara yakın olmak istiyoruz ve önemli katkılar sağlamak istiyoruz.”

Yeni Frontera ulaşılabilir fiyatla gelecek

Opel Türkiye Genel Müdürü Yiğit Yantaç, Frontera’nın son çeyrekte ilk olarak elektrikli versiyonu ile geleceğini, daha sonra hibrit versiyonunu satışa sunacaklarını söyledi. Yantaç, “Frontera’nın oluşum noktasında Türkiye’nin 3 ana pazardan biri olması nedeniyle aracın üretiminde ve bazı özelliklerinin belirlenmesi noktasında söz hakkımız oldu. Bu araç geliştirilirken ve bazı kararlar verilirken de bize dönüp soruldu. Çünkü Türk müşterisi seçici ve kendi bazı beklediği kıstasların, satın alacağı araçla alakalı koşulların sağlanmasını istiyor. Biz bunların hepsini merkezimizle paylaştık, bu taleplerin büyük bir çoğunluğunu yerine getirdiler” şeklinde konuştu. Opel Türkiye Genel Müdürü, Frontera’nın tüketicinin taleplerine karşılık veren ve ulaşılabilir fiyatlı olacağını sözlerine ekledi. Elektrikli hedefleriyle ilgili bilgiler veren Yiğit Yantaç, şunları kaydetti: “Türkiye’de binek tarafında 5 model, ticari tarafında 2 model ile ürün gamımızda bulunan 9 modelin 7’sinde bu yıl sonuna kadar elektrikli bir versiyonumuz olacak. Daha sonra konjonktür, ihtiyaç ve gereksinime göre farklı modeller de getirme imkanımız bulunuyor.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!