Auto Ajans

Haberler

Yeni Insignia SUV’a dönüşecek

Yeni Insignia SUV’a dönüşecek
Paylaş
Ocak 03
09:25 2022

Opel artan SUV talebine yeni nesil Insignia ile yanıt vermeyi planlıyor. Sedan, liftback ve station olarak sunulan Insignia’da düşen satış adetleri için Opel, SUV karoser ile değişime gidecek. Yeni Insignia’da, Peugeot’nun SUV’ları 3008 ve 5008’de kullanılacak aynı eVMP platformu tercih edilecek. Bu sayede tam elektrikli olarak sunulacak Insignia SUV, 400-600 km civarında menzil sunacak.

Yeni nesil Insignia’da elektriklinin yanı sıra plug-in hibrit gibi çeşitlilikler de olacak. Yeni aracın daha premium standartlara sahip olması bekleniyor. 2025’te gelmesi beklenen yeni nesil Insignia henüz makyaj gördü ve mevcut araç 3 yıl kadar daha pazarda kalacak. Bu süreçte Stellantis’te markalar içerisinde daha fazla önceliğe sahip Peugeot tarafından Insignia’dan önce yeni 3008 ve 5008’in de hazır hale getirmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!