Auto Ajans

Haberler

Yeni Kodiaq 2024’te geliyor

Yeni Kodiaq 2024’te geliyor
Paylaş
Ekim 05
18:13 2023

Skoda, ikinci nesil Kodiaq modelini ilk kez gösterdi. 2016 yılından bu yana 842 bine yakın satış adedi elde eden Kodiaq, markanın yeni tasarım diliyle dikkat çekiyor. Daha köşeli hatlarıyla öne çıkan yeni Kodiaq, önceki nesle göre daha da büyüdü ve daha fazla kabin alanı sunuyor. Kodiaq önümüzdeki yılın ilk yarısından itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak.

İlk kez hafif hibrit ve plug-in hibrit seçenekleriyle gelecek olan Kodiaq’ta giriş seviyesi motor hafif hibrit 1.5 litrelik benzinli motor olacak. 2.0 litre dizel ve 2.0 litre benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra 204 HP’lik toplam güce sahip plug-in hibrit Kodiaq iV, 100 kilometreden daha fazla sıfır emisyonlu olarak yol alabiliyor. Tüm motorlarda DSG otomatik şanzıman yer alırken, ürün gamının en üstündeki motorlarda dört çeker sürüş standart olarak geliyor.

Kabini de tamamen yenilenen Kodiaq 13 inç dokunmatik ekrana ve 10 inç dijital göstergelere sahip. Bununla birlikte merkezi dokunmatik ekranın altında yeni Škoda Akıllı Düğme kontrolleri yer alacak. Bu özellik sayesinde aracın sayısız özelliğine kolayca erişim sağlanabilecek. Kodiaq önceki nesilde olduğu gibi 5 veya 7 koltuklu olarak alınabilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!