Auto Ajans

Haberler

Yeni KONA elektrikliden ilham aldı

Yeni KONA elektrikliden ilham aldı
Paylaş
Aralık 26
11:11 2022

Hyundai, B-SUV modeli KONA’nın yeni neslini tanıtan ilk görselleri yayınladı. Tamamen elektrikli bir model baz alınarak geliştirilen yeni KONA, fütüristik tasarımla öne çıkıyor. Tamamen elektrikli başta olmak üzere, hibrit ve içten yanmalı motor opsiyonlarıyla gelecek olan KONA, daha fazla sportif görünüm ve sürüş isteyenler için de N Line versiyonunu sunuyor. Benzinli motor tipindeki tasarımın da elektrikli modelleri anımsattığını ekleyelim. Yeni KONA, daha dinamik bir sürüş için sürücü odaklı iç mekan sunuyor. Araç, SUV hissiyatını da artırmış. Kullanıcılara maksimum yaşam alanı sağlamak için bir önceki nesle gör 150 mm daha uzun bir şekilde geliştirilmiş. Böylece uzunluğu 4.355 mm’ye çıkarılan modelin yine önceki modele göre genişliği 25 mm ve dingil mesafesi de 60 mm artmış.

Tasarım özelliklerine bakıldığında düz çizgi halindeki LED DRL gündüz farları ve tamponun her iki köşesine yerleştirilen farlar, otomobilin karakteristik özelliğini vurguluyor. Ayrıca, KONA’nın bu yeni nesil Parametrik Piksel özelliği, Hyundai’nin elektrkikli serisinin farkındalığını gözler önüne seriyor. Tasarımdaki piksel grafik ayrıntılarına yine pikselden ilham alan 19 inç alaşım jantlar destek veriyor. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilen siyah yan aynalar ve tavan rengiyle satın alınabilecek olan araç, N Line versiyonda da daha geniş hava girişlerine sahip gövde kitiyle öne çıkacak. N Line versiyon, çift çıkışlı son susturucu ve gümüş renkli yan marşpiyellere sahip. Yeni KONA, iç mekanda da geliştirilmiş özellikler sunuyor. 12.3 inçlik çift geniş ekranlar ve kayan kokpit tasarımı sayesinde yüksek teknoloji mobilite izlenimi veriyor. Ortam aydınlatması, kullanıcı deneyimini ve rahatlığını artırırken, orta konsoldan direksiyon arkasına taşınan vites kolu sayesinde de daha geniş bir iç hacim elde ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!