Auto Ajans

Haberler

Yeni logodan elektrik alacak

Yeni logodan elektrik alacak
Paylaş
Ağustos 26
06:25 2019

Alman otomotiv devi Volkswagen, ikonik VW logosunu değiştirerek yeni bir döneme hazırlanıyor. Bu değişim, aynı zamanda marka ve grup içerisindeki dönüşümün habercisi olarak dikkat çekiyor. VW, 10 Eylül’de basına kapılarını açacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yüzde 100 elektrikli ID 3 modelini tanıtarak önemli bir döneme başlarken, yeni logosunu da dünyaya lanse edecek. VW’nin logosu 1939’dan bu yana 9’uncu kez değişikliğe uğrayacak. Grup en son 2012’de yenilik yapmıştı. Güncellenmiş logo biraz daha sade, 2 boyutlu ve minimalist bir tasarım olacak. Volkswagen aynı zamanda “Yeni Volkswagen” mottosunu kullanarak değişimin altını daha fazla çizecek.

70 bin araçta değişim

Strateji bir yana, VW Grubu’nda yeni logonun değişmesi bile başlı başına büyük bir operasyon gerektirecek. Buna göre dünya çapında 10 binin üzerinde bayide, 70 bin civarındaki aracın eski logosu yenisiyle değiştirilecek. Yeni logo ilk olarak Avrupa’dan başlayacak. Değişimi bu yıl içerisinde Çin, Kuzey ve Güney Amerika izleyecek. Diğer bölgeler de gelecek yıldan itibaren değişimi tamamlayacak.

Etiketler

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!