Auto Ajans

Haberler

Patronlara özel first class Maybach

Patronlara özel first class Maybach
Paylaş
Kasım 19
18:10 2020

Mercedes, Maybach S-Serisi’ni sergileyerek teknoloji ve lüks konusunda hangi noktaya geldiğini gösterdi. Yedinci nesil S-Serisi sedan üzerine inşa edilen araç, daha fazla teknoloji, daha fazla lüks ve daha farklı tasarıma sahip. Ürün gamının en özel modeli olarak gösterilen araç, yeni Bentley Flying Spur’un rakibi olacak. Standart S-Serisi’nin revize edilmiş tasarımını kullanan Maybach, yeni ön panjuru, tamponu, LED farları, difüzörü ve çift egzozuyla öne çıkıyor. Opsiyonel olarak Maybach’ı, çift renkli gövdeyle almak da mümkün olacak. Uzun şasiye sahip olan Maybach, S-Serisi’ne göre 18 cm daha uzun. Böylece arkadaki yolculara daha geniş bir yaşam alanı sunuluyor.

Maybach’da otonom sürüş, yüksek çözünürlüklü ekranlar, soğutucu bölmeler, masaj fonksiyonlu koltukları gibi sayısız teknolojik özellik var. Maybach S-Serisi’nde beş adede kadar ekran sunulabiliyor. Yüksek teknolojili bir kumanda merkezi olarak görev alan 12.8 inçlik OLED merkezi medya ekranı standart donanım olarak yer alıyor. İsteğe bağlı olarak trafikteki diğer paydaşların görselini üç boyutlu olarak canlandıran, belirgin derinlik ve gölge efektiyle dikkat çeken 12.3 inçlik 3 boyutlu dijital gösterge ekranı da başka bir ayrıcalık olarak öne çıkıyor. Markanın ruhuna uygun olarak kadran göstergelerinin çevresi de ‘rose gold’ olarak uygulanıyor.

‘Rose Gold’ rengi aynı zamanda isteğe bağlı olarak sunulan ‘Aktif Ambiyans Aydınlatması’nda, yani akıllı konfor ve güvenlik fonksiyonlarının animasyonlu LED aydınlatmasında da kullanılabiliyor. Rose gold beyazı ve Ametist ışıltısı olmak üzere iki yeni Aktif Ambiyans Aydınlatması daha kullanıma sunuyor. ‘Araca hoş geldiniz’ karşılama ekranı yolcuları özel bir ışık gösterisiyle karşılıyor. Adaptif Arka Aydınlatma özelliği ilk kez Maybach S-Serisi’nde bulunuyor. Bu özellik farklı kullanım ayarlarıyla yolcuların isteklerine uyum sağlıyor. Yolcular, parlaklık dışında ışık kümesinin boyutunu ve konumunu ayarlayabiliyor.

Mercedes-Maybach S-Serisi, iç mekanında da bol miktarda geleneksel tarzda lüks anlayışını sunuyor. Ön koltuklardaki geniş kaplamalar yepyeni bir özellik olarak devreye girerken; kaliteli ahşap yüzeyler de sürücü ve ön yolcu koltuklarının arkasını süslüyor. First class arka koltuk donanımında benzer bir kaplama arkadaki iki koltuğun arasında da uygulanıyor. Mercedes, 2015’ten bu yana 50 binin üzerinde Maybach S-Serisi sattığını ifade ediyor. Maybach, 2021’in bahar aylarından itibaren yollara çıkacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗VW, ID.3 ile ID.4'ten sonra üçüncü elekriklisi ID.5'i önümüzdeki yıl sadece Avrupa'da satışa sunacak.
🚗Coupe tasarıma sahip SUV, konsept ID Crozz'dan izler taşıyacak.
http://www.autoajans.com/id-ailesinin-ucuncu-uyesi-yolda

🚗Rivian, Kuzey Amerika dışında farklı pazarlara girmek için daha küçük elektrikli modeller üretecek.
🚗ABD'li start-up şirketi, 2025'e kadar 6 farklı model tanıtmayı planlıyor.
🚗SUV modeli R1S ile pick-up R1T 2021 yazında satışa çıkacak.
http://www.autoajans.com/kucuk-elektrikli-ile-gozu-avrupada

🚗Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, 2021 yılı için temkinli:
🚗2021 için iyimserden ziyade umutluyuz.
🚗Öngörü yapmak çok zor.
🚗Belirsizliği yönetme becerilerimizi, her yıl bir adım daha ileriye taşıyoruz.
http://www.autoajans.com/2021-icin-iyimserden-ziyade-umutluyuz

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!