Auto Ajans

Haberler

Yeni Panamera çok güçlendi

Yeni Panamera çok güçlendi
Paylaş
Kasım 26
11:04 2023

Porsche, üçüncü nesil Panamera’yı makyajladı. Pek talep görmeyen Sport Turismo station wagon versiyonu ürün gamından çıkarıldı. Sadece sedan olarak üretilecek Panamera, daha büyük batarya ve elektrikli motora sahip plug-in hibrit versiyonu ile öne çıkıyor. Makyajlı Panamera‘nın teslimatları Avrupa’da Mart ayında başlayacak. Otomobil 2024’ün üçüncü çeyreğinde Türkiye’ye gelecek.

Yenilenen Panamera, Taycan’daki gibi yeni bir dijital kokpitle kabinde de revizyon geçirdi. V6 benzinli giriş seviyesine sahip Panamera’da ürün gamının üstünde hibrit destekli V8 Turbo E-Hybrid yüksek performanslı modeli yer alıyor. 680 beygirlik en üst düzey versiyon, 0-100 km/s hızlanmasını 3.2 saniyede gerçekleştiriyor ve 310 km/s’den daha yüksek maksimum hızlara ulaşıyor. Plug-in Panamera, şehir içinde 93 km’ye kadar elektrikli menziliyle dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!