Auto Ajans

Haberler

Yeni Passat büyüdü, daha teknolojik oldu

Yeni Passat büyüdü, daha teknolojik oldu
Paylaş
Ağustos 31
14:36 2023

Volkswagen, Münih’te önümüzdeki hafta başlayacak IAA Mobility Fuarı öncesinde yeni nesil Passat’ı tanıttı. İlk kez fuarda ziyaretçilerle buluşacak yeni nesil Passat, sadece station wagon olarak satılacak. Dokuzuncu nesil Passat, dizel ve benzinli motorların yanı sıra iki plug-in hibrit motorla birlikte sunulacak. Yeni model, 2024’ün ilk çeyreğinde yollara çıkacak. Grup içerisinde D sedan pazarını yeni nesil Skoda Superb’e bırakan Passat, Slovakya’daki VW Grubu fabrikasında Skoda ile birlikte üretilecek. Mevcut araç, Almanya’da Emden tesislerinde üretiliyordu.

Daha akıcı ve aerodinamik tasarımıyla dikkat çeken Passat’ın kabininde de çok daha fazla dijitalleşmeye yer verildi. Opsiyonel olarak 15 inç ekranla sunulan Passat’ta artık manuel şanzıman seçeneği olmayacak. Önceki nesle göre 144 mm daha uzun olan yeni Passat, 4.917 mm uzunluğa sahip. Ayrıca aks aralığı da 50 mm uzadı ve 2.841 mm oldu. Bagaj hacmi 40 litre artarak 690 litreye yükseldi. Mild hibrit seçeneklerin yanı sıra eHybrid plug-in hibrit modeller de tercih edilebilecek. Plug-in hibrit yaklaşık 100 km elektrikli menzil sunuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!