Auto Ajans

Haberler

Yeni pist canavarı hazır

Yeni pist canavarı hazır
Paylaş
Mayıs 27
15:58 2021

Lamborghini’nin motorsporları departmanı Squadra Corse, yeni Huracán Super Trofeo EVO2 modelini tanıttı. 2022’de üç kıtada yapılacak Lamborghini yarış serisinde kullanılacak araçta birçok yenilik var. Lamborghini Centro Stile merkezinde yapılan tasarım, radikal bir aerodinamiyi ve sıradışı bir tarzı içeriyor. Huracán Super Trofeo EVO2, daha ince farları, daha akıcı gövdesi ve arkasındaki altıgen temasıyla dikkat çekiyor. 5.2 litrelik atmosferik V12 motor 612 beygir gücü altı ileri sıralı şanzımanla arka tekerleklere iletiyor.

Bu yarış aracının fiyatı, Avrupa pazarı için vergiler hariç 250 bin euro olarak açıklandı. Evo versiyonuna sahip olanlar için önümüzdeki yılın başından itibaren EVO2 dönüştürme kiti de sunulacak. 2014’ten bu yana Huracan Super Trofeo’den 400 adedin üzerinde üreten Lamborghini, Huracán Super Trofeo EVO2’nin yüksek popülerliğiyle birlikte birkaç yıl içinde 500 adetlik üretimi aşmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!