Auto Ajans

Haberler

Yeni Qashqai’de 6 ay rötar

Yeni Qashqai’de 6 ay rötar
Paylaş
Kasım 17
07:00 2020

Nissan, Avrupa’da en çok satan modeli olan Qashqai’nin yeni neslini 6 ay kadar erteleme kararı aldı. 2014’ten bu yana satışta olan ikinci neslin yerini alacak araç, 2021’in ortalarında tanıtılacak. Üretim planlamasının pandemi ve aynı zamanda Brexit belirsizliği nedeniyle ertelendiği ifade ediliyor. Bilindiği gibi Qashqai, Nissan’ın Sunderland fabrikasında üretilecek. Yeni Qashqai içten yanmalı motorlarla birlikte hibrit teknolojisini de kullanarak daha az yakıt tüketecek. Qashqai’nin yeni yüzü ve teknolojisiyle rakipleri karşısında daha iddialı olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!