Auto Ajans

Haberler

Yeni Qashqai’nin ön satışı başlıyor

Yeni Qashqai’nin ön satışı başlıyor
Paylaş
Haziran 09
15:14 2024

Yenilenen Nissan Qashqai, banttan indi. Yenilenen Qashqai’nin üretimine başlanması ile birlikte 11 Haziran tarihinden itibaren Türkiye’deki tüm showroomlarda ön sipariş ve ön satış başlayacak. Yenilenen Qashqai’nin Türkiye lansmanı Haziran ayı sonunda yapılacak. Yeni Qashqai, yenilenen tasarımı sayesinde daha modern bir dinamizm yayıyor. Qashqai’nin ön ızgarası daha çarpıcı bir ilk izlenim yaratmak için kapsamlı bir şekilde güncellendi. Tamponun yan tarafları gövde renginde ve yüksek parlaklıkta siyah bir şerit ile plakanın altından tamponun alt köşelerine kadar uzatıldı. Yeni farlar daha da keskin bir görünüme kavuşturularak daha geniş ışık dağılımı sağlayan far modülüne sahip oldu.

18 inç elmas kesim jantlar artık standart

Qashqai e-POWER giriş sınıfında artık yeni 18 inç elmas kesim alaşım jant standart olarak sunuluyor. Daha yüksek sınıflar için yeni 19 inç alaşım ve yeni 20 inç elmas kesim alaşım jant tasarımı bulunuyor. Qashqai’nin renk yelpazine üç yeni renk eklendi. Belirli ışık koşullarında parıltı veren daha temiz, saf bir renk tonuna sahip İnci Beyazı, önceki siyah seçeneğin yerini alan ve daha zengin bir siyah renk tonu sunan Siyah İnci ile göz alıcı bir renk tonu sunan, hakim ışık koşullarına bağlı olarak koyu mavi ile metalik deniz mavisi arasında değişen Okyanus Yeşili. Qashqai serisine yeni eklenen bir donanım da N-Design sınıfı.

Qashqai, revize edilmiş iç mekanı ile dokunsal kalite, göz alıcı detaylar ve görselliğin boyutlarını yukarı taşıyor. Gösterge panelinde, kapı içlerinde, kapı kol dayamalarında, orta saklama konsolu kapağında ve hatta dizliklerde yeni Alcantara uygulaması mevcut. Qashqai’de en sık kullanılan özelliklerden biri olan yeni nesil çevre sürüş monitörü-Around View Monitor [AVM], önemli ölçüde geliştirildi. Geçmişi 2007 yılına kadar uzanan ve özel bir Nissan teknolojisi olan AVM, geri vites seçildiğinde, dört harici kameranın görüntüsü birleştirilerek aracın kuş bakışı görüntüsü elde ediyor ve park manevralarının maksimum güvenle yapılmasını sağlıyor. Yeni güncellenen AVM teknolojisi, tüm ışık koşullarında süper net görüş sağlamak için dört kamera kullanıyor. Direksiyon simidinin arkasındaki TFT sürücü bilgi ekranında görüntülenen görseller ve e-POWER enerj monitöründe bazı tasarım iyileştirmeleri yapıldı. Yenilenen Nissan Qashqai, Genel Güvenlik Yönetmeliği’nin zorunlu kıldığı standart olan gelişmiş güvenlik teknolojilerini ve tüm bu teknolojik gereksinimlere ek olarak, Akıllı Hız Sabitleme sistemi, Akıllı Kör Nokta önleme sistemlerini sunuyor. Nissan’ın e-Power teknolojisi yine Qashqai’de yer alıyor. Eylül 2022’den bu yana Avrupa’da 140 binden fazla ve Türkiye’de ise 10 binden fazla e-POWER donanımlı araç satıldığını ekleyelim.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!