Auto Ajans

Haberler

Yeni T-Cross’a R-Line donanım eklendi

Yeni T-Cross’a R-Line donanım eklendi
Paylaş
Şubat 08
14:00 2024

Volkswagen SUV ailesinin kompakt modeli T-Cross yenilendi. T-Cross’un keskinleştirilen dış tasarımı, yenilenen standart LED farlar ve LED arka aydınlatma grubu, iç mekanın iyileştirilmiş malzeme kalitesi ve yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, yeni T-Cross’un dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. Yenilenen T-Cross ile R-Line donanım seviyesi Türkiye’de ilk kez satışa sunuluyor. Turbo beslemeli 1.0 TSI 115 beygir motorla Life, Style ve R-Line olmak üzere üç farklı donanım seçeneğiyle satışa sunulan yeni T-Cross’a Parlak Sarı, Berrak Mavi ve Mercan Kırmızı olmak üzere üç yeni renk seçeneği eklendi.

Travel Assist desteği

Yeni T-Cross’un tüm donanım seviyelerinde makyaj öncesinde olduğu gibi koltuklar farklı ihtiyaçları karşılamak için esnek, hızlı ve basit şekilde ayarlanabiliyor. 14 santimetreye kadar ileri-geri hareket eden yatay sürgülü arka koltuklar sayesinde, yolcuların bacak mesafesi veya kullanım ihtiyacına bağlı olarak bagaj hacmi artırılabiliyor. Asimetrik katlanabilen arka koltuk sırtlığı ve tamamen katlanabilen ön yolcu koltuğu ile kabin içi fonksiyonellik daha da artıyor. Yeni T-Cross, trafik koşullarına ve izin verilen maksimum hıza bağlı olarak otomatik hızlanma ve fren işlevi ile aracın hızını kontrol edebiliyor. ‘Travel Assist’ özellikle otoyollarda ve çok şeritli yollarda, şeridi ve hız değerini korurken; öndeki araç ile sürekli olarak güvenli bir mesafe olmasını sağlayabiliyor. Çift Kavramalı Şanzıman “DSG”, trafik sıkışıkken ve dur-kalk trafikte sürüş konforunuzu artırıyor.

Standart donanımlar zenginleşti

Yeni T-Cross tüm donanım seviyelerinde, arka planda yenilenmiş bir yazılıma sahip yeni nesil 8 inç bilgi ve eğlence sistemi ‘Composition Media’ ve 8 inç dijital gösterge paneli ‘Active Info Display’ ile sunuluyor. Volkswagen’in IQ.DRIVE sürüş destek sistemleri kapsamında geliştirilen; şerit takip asistanı Lane Assist, yaya ve araç algılama özelliklerine sahip acil durum frenleme sistemi Front Assist, dinamik trafik işareti algılama sistemi Dynamic Road Sign Display, gelişmiş dikkat ve yorgunluk algılama sistemi Driver Attention Monitor, yeni T-Cross’un tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.

Önceki jenerasyonunda arka fren lambalarının arasında yansımalı reflektör detayına yer verilen arka stop grubu tasarımı, makyajlı versiyonla beraber yerini şık bir kırmızı LED ışık şeridine bırakıyor. Böylece güçlü imaj sadece gündüz değil karanlıkta da yeni T-Cross’un arka tasarımında kendisi tamamlamış oluyor. Style ve R-Line donanım seviyelerinde standart olarak sunulan IQ.LIGHT LED matrix farlar ile beraber Premium LED Paket’in bir parçası olarak, önde farlardan Volkswagen logosuna kadar uzanan dekoratif LED ışık şeridi ve dikey konumlandırılmış LED gündüz sürüş farları; arkada ise 3D efektli, animasyonlu ve dinamik sinyalli arka fren lambaları bulunuyor. Yeni T-Cross Şubat ayı sonu itibariyle 1 milyon 493 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!