Auto Ajans

Haberler

Yeni Taycan daha güçlü ve daha hızlı

Yeni Taycan daha güçlü ve daha hızlı
Paylaş
Şubat 08
14:34 2024

Porsche, ilk elektrikli modeli Taycan’ı güncelledi. Hafif makyaj ile birlikte daha güçlü hale gelen Taycan, daha iddialı bir model olacak. 2019’da tanıtılmasından bu yana 150 bin adedin üzerinde satarak büyük ilgi gören Taycan’da ciddi değişiklikler yapmayan Porsche, aracı biraz daha geliştirdi. Bu sayede Taycan daha fazla güç, daha fazla hafiflik ve daha fazla verimlilik sunuyor. Şarj kapasitesi 50 kW artırılarak 320 kW’a çıkarılan Taycan, 0-100 km/s performansında 0.6 saniye iyileşme kaydetti. Taycan Turbo S’in 2.4 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasıyla birlikte ürün gamında verimlilik de artırıldı. Porsche, Taycan’ın donanım özelliklerinin artmasına rağmen aracı 15 kg civarında hafifletmişler.

Bununla birlikte Taycan’da ortalama menzil yüzde 35 civarında arttı. Böylece Taycan’ın en uzun menzil sunan versiyonu WLTP ölçümlerine göre 678 km yol alabiliyor. Bununla birlikte tüm Taycan versiyonları yüzde 10’dan yüzde 80 şarj kapasiteye 18 dakikada şarj olabiliyor. Tasarımda farlarda ve tamponlarda bazı yenilikler yapan Porsche, aracın kabininde de çok değişikliğe gitmedi. Sadece ekranların temalarında bazı değişikliklere yer verildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!