Auto Ajans

Haberler

Yeni Type R ile yeni model atağını başlattı

Yeni Type R ile yeni model atağını başlattı
Paylaş
Haziran 15
12:30 2023

Honda’nın 25 yıllık köklü hot hatch geçmişine dayanan yeni Civic Type R modeli Türkiye yollarına çıkıyor.Artırılmış performansı ve gelişmiş sürüş dinamikleri ile 2023 model Civic Type R, 2.0 litre VTEC dört silindirli turbo beslemeli motoru ile daha fazla güç, tork ve performans sunuyor. 329 beygir güç ve 420 nm tork üreten Civic Type R, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 5.4 saniyede tamamlıyor. 275 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Beyaz ve kırmızı renk seçeneği bulunan otomobil, 3 milyon 350 bin TL’lik satış fiyatına sahip. Civic Type-R, 17 Haziran tarihinde Honda bayilerindeki yerini alacak.

Son içten yanmalı Honda

Honda Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer Civic Type R’a ilişkin olarak, “ Hot hatch sınıfının en güçlü modellerinin başında gelen Honda Civic Type R, bugüne kadar satış grafiği ile Türkiye’de segmentinin en çok satan modellerinden biri oldu. 2022 yılında yüksek performanslı hatchback modelimiz Civic Type R’ın 25’inci yılını kutladık, nihayet Türkiye yollarına çıkacağı için heyecanlıyız” dedi. Civic Type R’ın ürün gamı içerisinde özel bir yeri olduğunu vurgulayan Kılıçer şöyle devam etti: “Type-R taşıdığı özelliklerin yanı sıra muhtemelen son içten yanmalı modelimiz olduğu için de çok özel bir yere sahip. Tabii ki talebi çok ancak her ülke için belirlenen kota var. Bu yıl içerisinde 50 adet getirmeyi hedefliyoruz ancak bu sayıyı artırmak için şimdiden talepte bulunduk.”

İki yeni hibrit SUV modeli geliyor

Honda Türkiye’deki yenilikleri değerlendiren Başkan Satoru Yamada, “Honda olarak Türkiye otomotiv pazarındaki gelişmelere ve tüketici beklentilerine yönelik ürün gamımızı büyütmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda elektrifikasyon stratejimiz kapsamında da hızla ilerliyoruz. Bunun en güzel örneği olarak yeni hibrit SUV modellerimiz ZR-V ve CR-V’yi yılın son çeyreğinde müşterilerimiz ile buluşturmamız olacak’’ dedi. Başkan Yamada ayrıca 6 yıl sonra tekrar Türkiye yollarına çıkan yeni Civic Type R’ın Honda ekipleri tarafından özel performans sunmak için geliştirildiğinden de bahsetti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!