Auto Ajans

Haberler

Yeniköylü VW Transporter heyecanı

Yeniköylü VW Transporter heyecanı
Paylaş
Nisan 07
09:33 2024

Ford Otosan’ın Yeniköy fabrikasında üretilecek yeni nesil Volkswagen Transporter, Eylül ayında tanıtılacak. Hiç kuşkusuz VW’nin efsane ticari aracı şimdiden büyük merak uyandırıyor. 2025 yılında müşterilere teslim edilecek yeni Transporter’la ilgili bazı detayları paylaşan VW, aracın kabini ve yükleme alanıyla ilgili bilgileri açıkladı. Yeni Transporter, 12 inçlik dijital kokpit gösterge paneli, 13 inçlik merkezi dokunmatik ekran ve kablosuz şarj alanı ile daha fazla teknoloji sunacak. Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon bağlantısı da yer alırken, sunulan güvenlik sistemleri arasında şerit takip asistanı, otomatik acil frenleme ile trafik işareti tanıma sistemleri kullanılacak.

Dünya lansmanı Eylül ayında

Ayrıca VW, yeni Transporter’ın iki farklı gövde uzunluğuyla tercih edilebileceğini açıkladı. Standart Transporter 5.050 mm uzunluğunda olacak. Daha uzun dingil mesafeli versiyon, 5.450 mm uzunluğuyla dikkat çekecek. Önceki nesle göre daha uzun ve geniş olan yeni Transporter, daha fazla yükleme alanına sahip. Motor seçenekleri olarak dizel, plug-in hibrit ve tam elektrikli olmak üzere tüm müşterinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor. Yeni VW Transporter ilk kez 17 Eylül’de Hannover’de başlayacak IAA TRANSPORTATION 2024 Fuarı’nda sergilenecek. Dünya lansmanı ise 15 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!