Auto Ajans

Haberler

Yenilenen Picanto yollara çıktı

Yenilenen Picanto yollara çıktı
Paylaş
Temmuz 04
11:04 2024

Kia’nın kompakt hatchback modeli Picanto, yenilendi ve Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Kia Picanto daha modern ve sportif tasarıma kavuşurken, teknolojik donanımları iyileştirildi.  Otomobilin tamponu, imza niteliğindeki “kaplan yüzü” ön tasarımı, çamurluklar ve motor kaputu ile yeniden tasarlandı. Yeni Picanto’nun giriş versiyonu 14 inçlik jantlar ile sunulurken, ayrıca aracın üst donanım versiyonunda 15 inçlik jant seçeneği sunuluyor. Yeni Kia Picanto 1.0 litre ve 1.2 litre olmak üzere benzinli iki farklı motor seçeneğiyle yollara çıkıyor. Her iki motor da otomatik AMT şanzımanla donatılmış.

Yeni Kia Picanto standart olarak navigasyon özellikli 8 inç dokunmatik ekranlı multimedya eğlence sistemi ve 10.25 inçlik gösterge ekranıyla yollara çıkıyor. Bu eğlence sistemi aynı zamanda Bluetooth çoklu bağlantı özelliğine sahip. Araçta; Şeritte Kalma Asistanı (LKA), Sürücü Dikkat Uyarısı (DDAW), Akıllı Hız Limiti Asistanı (ISLA) ve Şerit Takip Asistanı (LFA) gibi özellikler standart. Yeni Kia Picanto bunun dışında sürücünün aniden fren yapması durumunda arkadaki aracı uyarmak için dörtlü flaşörleri otomatik olarak etkinleştiren Acil Fren Sinyali (ESS) işlevine de sahip. Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC), aracın yokuşta yumuşak bir şekilde ve geri kaymadan kalkmasını sağlamak için aracı frende tutuyor. Picanto’nun fiyatı 995 bin TL’den başlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!