Auto Ajans

Haberler

Yenilenen Q2 Türkiye’de satışta

Yenilenen Q2 Türkiye’de satışta
Paylaş
Nisan 18
16:46 2021

Audi Q model ailesinin en küçüğü olan Q2 yeni yüzüyle Türkiye’de satışa sunuldu. Audi tasarımcıları, daha önceki tasarımdan bilinen, ön ve omuz çizgisini karakterize eden çokgen motifi arka tarafa da uygulamış. Tamponun her iki tarafında difüzöre ekli büyük beşgenler yer alıyor. Ön kısım da değiştirilmiş ve farların altındaki yüzeyler daha belirgin hale getirilmiş. Büyük hava girişi görüntüsüne sahip beşgen detaylar, daha alçak konumlandırılan tek çerçeveli ızgara öne çıkıyor. Yenilenen Audi Q2, Advanced ve S line donanım paketleriyle alınabiliyor. Gövdenin alt kısmında, Advanced donanımda Manhattan gri; S line donanımda gövde renginde boyanmış eklemeler, her iki donanım seviyesinde gövde renginde ayna korumaları ve ön tarafta alüminyum şeritler bulunuyor. C sütunu kaplamaları da Advanced’da Metalik Manhattan gri; S line donanımda Selenit gümüş renginde sunuluyor. Kompakt SUV’un uzunluğu 17 mm artarak 4.21 metreye ulaşmış.

Yeni Q2’de en önemli geliştirmelerin başında standart olarak sunulan Matrix LED ön ve LED arka farlar geliyor. Yedi ayrı LED’ten oluşan modüller ve akıllı kontrol özelliği, uzun huzmelerin dahi diğer yol kullanıcılarının görüşünü etkilemesinin önüne geçiyor. Bu yedi LED aynı zamanda, dinamik dönüş sinyalleri için de çalışıyor.

Konfor ve Teknoloji paketi

Aracın iç mekanında da yenilikler göze çarpıyor. Jet tasarımlı yuvarlak hava çıkışları ve vites seçme kolunda yeni rötuşlar yapılmış. Standart olarak sunulan panoramik cam tavan aracı daha havadar kılıyor. Ayrıca karartılmış arka camlar isteğe bağlı olarak alınabiliyor. 405 litrelik bagaj, arka koltukların katlanmasıyla 1.050 litreye ulaşıyor. Standart olarak sunulan katlanabilir arka koltuklar ve eşya gözleri paketi, arkada 12 Voltluk USB şarj noktası, elektrikle açılıp kapanabilen bagaj kapağı ve isteğe bağlı olarak alınabilen spor koltuklar iç mekandaki konfor öğeleri arasında. Q2’de ekranlar tamamen yenilenmiş. MMI radyo plus standart olarak sunulurken, MMI Navigasyon paketi isteğe bağlı olarak alınabiliyor. Advanced ve S Line donanımlarında opsiyonel olarak sunulan Konfor ve Teknoloji paketleri de Q2 modeli kişiselleştirmeye imkan tanıyor. Konfor paketinde; Leatherette deri döşeme, alüminyum iç görünüm ve ambiyans aydınlatma paketi ile ön koltuk ısıtması yer alıyor. Teknoloji paketinde, Audi akıllı telefon ara yüzü, AUX girişi, 10 GB müzik belleği, 8 hoparlör ve Audi sanal kokpit plus bulunuyor.

Audi pre sense güvenlik sistemi

Audi, yeni Q2 için çok sayıda sürücü asistan sistemi düşünmüş. Otomobilin önündeki trafiği izleyen, sürücüyü diğer araçlar, yayalar veya bisikletlilerle olası çarpışmalara karşı uyaran, sürücünün tepki vermemesi durumunda, fren yaparak kazayı önlemeye veya şiddetini azaltmaya çalışan Audi pre sense ön güvenlik sistemi bunların başında geliyor. Türkiye’de satılan Q2’lerde geri görüş kamerası ve ön-arka park sensörünü içeren Park yardımı paketi standart olarak sunulurken, isteğe bağlı olarak kör nokta asistanı içeren Audi Pre Sense Basic ve Park asistanı gibi sürücü asistan sistemleri alınabiliyor. 

Tek motor seçeneği yer alıyor

Q2, 35 TFSI olarak Türkiye’de satışa çıktı. 1.5 litrelik TFSI motor 150 beygir ve 250 Nm tork üretiyor. COD; yani düşük yük ve motor hızlarında, ikinci ve üçüncü silindiri geçici olarak devre dışı bırakan verimlilik sisteminin yer aldığı araç, 0’dan 100 km/s hıza 8.6 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hızı 218 km/s. 100 km’de ortalama yakıt tüketimi 5.2 lt. Yeni Q2’nin fiyatı 505 bin 611 TL’den başlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!