Auto Ajans

Haberler

Yenilenen Superb ön satışa çıktı

Yenilenen Superb ön satışa çıktı
Paylaş
Mayıs 21
12:00 2024

Škoda, D segmentindeki amiral gemisi Superb’in yeni neslini lansmana özel fiyatlarla ön satışa sundu. Daha sofistike bir tasarım, daha fazla konfor ve en yeni teknolojilerle donatılan Superb, ön satışın ardından Haziran ayı başında Škoda showroomları’nda yerini alacak. Ön Lansman dönemine özel olarak Superb Sedan, 1 milyon 950 bin TL’den yeni Superb Combi 2 milyon 550 bin TL’den başlayan fiyatlarla tercih edilebiliyor. Yeni Superb, Elite, Premium, Prestige ve L&K Crystal olmak üzere dört donanım seviyesine sahip.  

Superb’in giriş seviyesi Elite donanımda Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Arka Trafik Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme Sistemi, Güvenli Çıkış Sistemi, Ön Bölge Frenleme Asistanı, Sürücü Yorgunluk ve Dikkat Uyarı Sistemi, E-Call Acil Durum Çağrı Sistemi ve 8 adet hava yastığı gibi güvenlik özellikleri standart. Bununla birlikte direksiyondan vites kontrolü (Shift by wire), 10.25 inç dijital gösterge paneli​, 10 inç bilgi-eğlence sistemi ve geri görüş kamerası gibi birçok teknolojik özellik de sürüş deneyimini ileriye taşıyor. Konfor ekipmanlarında giriş donanım seviyesi itibariyle ısıtmalı ön koltuklar öne çıkıyor.

Masajlı koltukla sürüş keyfi

Premium donanım seviyesinde kablosuz şarj sistemi, üç bölgeli elektronik kontrollü tam otomatik klima sistemi​, masaj fonksiyonlu ön koltuklar​ öne çıkıyor. Prestige donanımında Şerit Takip Asistanı Plus, Yarı Otonom Araç Kontrolü ve Trafik Sıkışıklığı Asistanı (Seyahat Asistanı), Adaptif Hız Sabitleyici, elektrikli bagaj kapağı​, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi (Kessy Advanced), 18 inç Dofida alüminyum alaşımlı jantlar, 13 inç bilgi-eğlence sistemi​, ısıtmalı ön/arka koltuklar, Smart Comfort giriş özelliği bulunan hafızalı ön koltuklar, havalandırma fonksiyonlu ön koltuklar ve 8 farklı masaj modu bulunan masaj fonksiyonlu ön koltuklar yer alıyor.

Superb’in en üst donanım seviyesi L&K Crystal’de, Canton 14 Hoparlörlü 725 W ses sistemi​, Head-up Display​, 360 derece çevre görüş sistemi​, akıllı park asistanı​, Dinamik Şasi Kontrolü Sistemi Pro (DCC Pro)​ ve 19 inç Veritate alüminyum alaşımlı jantlar bulunuyor.

İlk kez hafif hibrit motorla donatıldı

Škoda, yeni nesil Superb ile daha verimli ve performanslı motor seçeneklerini bir araya getirmiş. Superb Sedan 150 beygir güç üreten 1.5 litrelik TSI mHEV hafif hibrit teknolojisine sahip motorun yanı sıra 265 beygir güç üreten 2.0 litrelik TSI benzinli motorla veya 193 beygirlik 2.0 TDI dizel motorla tercih edilebiliyor. Superb Sedan’da yer alan 2.0 litrelik motorlar, 4 çeker sürüşle kombine ediliyor. Superb Combi modeli, 1.5 litrelik TSI mHEV hafif hibrit model ile sunuluyor. Tüm motorlar DSG otomatik şanzımanla eşleştirildi. İlk kez bir hafif hibrit motorla sunulan Superb’de bu seçenek, performansa katkı sağlarken aynı zamanda yüzde 10’a kadar düşük yakıt tüketimine yardımcı oluyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!