Auto Ajans

Haberler

Yenilenen Tiguan büyüdü ve kaslandı

Yenilenen Tiguan büyüdü ve kaslandı
Paylaş
Eylül 20
09:00 2023

Volkswagen, yeni nesil Tiguan modelini tanıttı. Bugüne kadar 7.5 milyon adetten daha fazla satış rakamı elde eden Tiguan, üçüncü neslinde yeni motorlara, daha dikkat çekici tasarıma ve yeni teknolojilere kavuştu.

2024 Mart-Nisan’dan Türkiye pazarında yerini alacak olan yeni Tiguan, 1.5 TSI, 2.0 TSI benzinli, 2.0 lt dizel ve plug-in hibrit motor seçeneklerine sahip. 100 km elektrikli menzile sahip plug-in hibrit, 50 kW hızlı şarj ile sadece 25 dakikada doldurulabilecek.

Önceki nesle göre 30 mm daha uzun olan yeni Tiguan, içeride daha geniş bir yaşam alanı sunuyor. Yeni multimedya sistemi 15 inç’e kadar büyüyen dokunmatik ekran gibi teknolojilere sahip yeni Tiguan’da, aynı zamanda pratikliği artırmak için çeşitli fiziksel düğmelere de yer verildi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!