Auto Ajans

Haberler

Yerlilik otoda % 66, ticaride % 79

Yerlilik otoda % 66, ticaride % 79
Paylaş
Kasım 18
13:04 2020

Türkiye otomotiv sanayine yön veren 14 büyük üyesiyle sektörün çatı kuruluşu olan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), her yıl  Mart ayında gerçekleştirdiği Genel Kurulu’nda takdimini yaptığı ‘Tedarik Sanayi Başarı Ödülleri’ni yaşanan pandemi sebebiyle gecikmeli olarak sahiplerine teslim etti. OSD’nin 1992’den bu yana kalite anlayışı, teslimat güvenirliği, teknoloji geliştirmedeki yetkinliği ve rekabetçilik kriterleri çerçevesinde üyelerinin değerlendirmeleri ile belirlediği ödüllere ‘Teknoliji ve Yenileşme’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ kategorileri de eklendi.

OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Küresel otomotivde rekabetçiliğin en önemli unsurlarından biri tartışmasız kuvvetli bir tedarik sanayine sahip olmak. Ülkemizdeki yetkin tedarik sanayii ile birlikte ekonomimize en yüksek seviyede katkıyı sağlamak adına birlikte çalışıyoruz. Dünyada hiçbir markanın ürettiği aracın tüm malzemelerini iç piyasadan temin etmesi elbette mümkün değil. Ancak sinerji içinde çalıştığımız tedarik sanayiimizin katkılarıyla bugün binek araçlarda yüzde 66, ticari araçlarda yüzde 79’a varan yerlilik oranlarına ulaştık. Her geçen yıl yerlilik oranlarımızı artırmaya devam ediyor, değer zincirimizi geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

İşte ödül alan şirketler

OSD Tedarik Sanayi Başarı Ödülleri: Assan Hanil Otomotiv Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Martur Sünger Ve Koltuk Tesisleri Ticaret Ve Sanayi A.Ş., Nursan Kablo Donanım ve Ticaret A.Ş., Hema Endüstri A.Ş.

OSD Tedarik Sanayi Teknoloji ve Yenileşme Ödülü: “Plastik Enjeksiyon Kalıbından Beyaz Renk Ön Tampon Üretimi” konulu projesi ile Magna Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş.

OSD Tedarik Sanayi Jüri Özel Ödülü: “Nitelikli Eğitim” kapsamındaki projesi ile Kazcıoğlu Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗VW’nin Manisa’da kuracağı fabrikada üretilmesi planlanan ancak yatırımından vazgeçilen Passat sedan, tarih oluyor.
🚗VW'in Avrupa ve ABD'de Passat sedanın satışını durduracağı iddia edildi.
🚗Passat, Türkiye'de 2005'ten bu yana sınıfının lideri.
http://www.autoajans.com/turkiyede-uretilecekti-simdi-tarih-oluyor

🚗OSS Başkanı Ziya Özalp, kısıtlamaların satış sonrası pazarının gidişatında önemli rol oynayacağını söyledi.
🚗Gümrükler ve TSE süreçlerinde yaşanan gecikmeler nedeniyle ürün bulunabilirliğinin zorlaştığı uyarısında bulundu.
http://www.autoajans.com/yedek-parca-bulmak-zorlasiyor

🚗Tofaş, yerli tedarikçilerle FCA arasında köprü kurarak, pandemi sonrası ihracat fırsatları yarattı.
🚗FCA ilk etapta Türkiye'den 15 tedarikçi şirket ile anlaşma yaptı.
http://www.autoajans.com/pandemi-sonrasi-yeni-dunyaya-hazirliyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!