Auto Ajans

Haberler

‘Yılın Otomobili’nin 7 finalisti belli oldu

‘Yılın Otomobili’nin 7 finalisti belli oldu
Paylaş
Nisan 21
15:07 2024

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçiminde finalistler belli oldu. 28 aday arasından 7 finalist otomobil, ‘Yılın Otomobili’ ödülünü almak için yarışacak. İşte finale kalan 7 model:

BMW 5 Serisi

Chery Tiggo 8 Pro

Hyundai Ioniq 6

Mercedes-Benz E Serisi

Renault Austral

Togg T10X

Toyota C-HR

Uzman otomotiv gazetecilerinden oluşan OGD üyelerinin 21 Mayıs Salı günü Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştireceği test sürüşünün ardından yapılacak son oylama sonrasında finalist otomobiller arasından bir model, ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ ödülünü kazanacak. Kazanan otomobil 11 Haziran’da Intercity İstanbul Park’ta düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. ‘Yılın Tasarımı’, ‘Yılın İnovatif Projesi’ ve ‘Yılın Basın Lansmanı’ kategorileri kapsamında da özel ödüllerin dağıtılacağı özel gecede OGD, bu yıl ilk kez yeni bir kategoride daha ödül verecek. Üniversite öğrencilerinin projelerinin değerlendirileceği ‘Geleceğin Otomotivcileri’ kategorisiyle sektörün geleceğini temsil eden öğrenciler ödüllendirilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!