Auto Ajans

Haberler

2021’de 700 binlik pazar bekliyor

2021’de 700 binlik pazar bekliyor
Paylaş
Ekim 01
14:57 2020

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, ürün tedariğine bağlı olarak 2020’de toplam satışların 730-750 bin adet seviyesinde gerçekleşmesini beklediklerini söyledi. Yenilenen Hilux’in online basın toplantısında konuşan Bozkurt, farklı bir yıl yaşandığını, salgın nedeniyle toplu ulaşımdan uzak durmaya çalışan tüketicilerin adeta otomobile hücum ettiğini belirtti. Toyota Türkiye olarak bu yıl 42 bin adetlik satışa ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Bozkurt, “Araç bulabilseydik 60 bin adedi zorlardık, böyle bir talep sözkonusu” diye konuştu.

Yoğun talebin 2021’in ilk çeyreğinde devam etmesini beklediklerini kaydeden Ali Haydar Bozkurt, şöyle devam etti: “Her şey bu şekilde giderse önümüzdeki yıl 700 bin adetlik satışı bulacağız gibi görünüyor. 600 bin adetler otomotiv sektörünün yatırımları açısından her zaman sıkıntı yaratıyor. Umuyorum ki pazar böyle devam eder.” İstedikleri kadar araç alamadıklarının altını çizen Bozkurt, Aralık ayına gün verdikleri müşterilerin kendilerine teşekkür ettiğini ifade etti. Filo taleplerine 2021 yılında cevap verebileceklerini vurgulayan Bozkurt, “Şimdiden 6-7 bin adet talep yazdık. İlk çeyrekte pazar hareketli geçecektir. Tabii ikinci dalga olursa-umarım yaşanmaz- işler değişir” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!