Auto Ajans

Haberler

Yolcudan değil yemekten kazandı!

Yolcudan değil yemekten kazandı!
Paylaş
Ağustos 17
08:00 2020

Koronavirüs, tüm dünyada alışkanlıkların değişmesine neden oldu. Son dönemde öne çıkan Uber de salgından etkilendi. Şirket bu dönemde alternatif hizmetiyle adından söz ettirdi. Uber Technologies’in yemek teslimat servisleri pandemi döneminde adeta patlama yaptı. Evden çıkmayanların tercih ettiği Uber Eats’in talebi ikiye katlandı. Diğer yandan Uber’in yolcu hizmeti pandemide büyük darbe aldı. Alternatif hizmetlere olan ilgi Uber’i ayakta tutarken, kârlılık konusunda hedeflerinden sapmadıklarını ifade ediyorlar. Geçtiğimiz dönemde Uber’in kârının üçte ikisini oluşturan yolcu hizmeti, geçen yıla göre yüzde 75 oranında düştü.

Ancak Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, ülkelerin durumuna göre, Asya başta olmak üzere hizmetlerde toparlanmalar başladığını ifade etti. Hong Kong ve Yeni Zelanda’da yolcu talebi COVID-19 öncesi seviyeyi aşarken Almanya, Fransa ve İspanya’da önceki yıla göre yüzde 35 düşüş gözlendi. Diğer yandan Uber Eats yemek taşıma hizmeti, ABD’nin öncülüğünde kâr oranını ikiye katladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!