Auto Ajans

Haberler

Yönetimde direksiyon kadınlara geçti

Yönetimde direksiyon kadınlara geçti
Paylaş
Mart 31
18:10 2021

General Motors’ta (GM) kadınlar yönetimde üstünlüğünü resmen ilan etti. Mary Barra’nın CEO olduğu GM’de Yönetim Kurulu Üye sayısı 13 kişiye yükseldi. Yönetim kuruluna dünyanın 30 önemli yöneticisinden biri seçilen HP’nin eski Başkanı ve CEO’su Meg Whitman ile Mark Tatum yeni direktörler olarak katıldılar. Whitman’la birlikte GM Yönetim Kurulu’nda kadınların sandalye sayısı yediye yükseldi. Böylelikle kadın yöneticiler yönetimde üstünlüğü ele geçirdi.

İş dünyasının yakından tanıdığı 64 yaşındaki Meg Whitman, eski Cumhuriyetçi Kaliforniya Valisi adayı olarak da biliniyor. Son olarak medya startup Quibi’de CEO olarak görev yapıyordu. Mary Barra, yönetim kurulundaki çeşitlilik sayesinde daha iyi ve daha sürdürülebilir bir dünya sunmak adına GM’in rekabet avantajı olduğunu söyledi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!