Auto Ajans

Haberler

Türkiye’de kripto para ile oto satışı

Türkiye’de kripto para ile oto satışı
Paylaş
Nisan 14
15:29 2021

Tesla hem Bitcoin’e yatırım yaparak hem de kripto para birimi ile satışa başlayan ilk otomotiv şirketi olarak tüm dünyada ses getirmişti. Elon Musk’ın bu girişi, Bitcoin’in değer kazanmasını bile hızlandırmıştı. Şimdi Türkiye’de de bir ilk yaşanıyor. 1982’den bu yana lüks markaları Türkiye’ye getiren, Rolls-Royce ile Lotus’un temsilcisi Royal Motors, kripto para ile ödeme kabul eden ilk otomotiv şirketi oldu. Şirket, Bitci Teknoloji bünyesindeki Türk mühendis ve yazılımcılar tarafından geliştirilen ilk yerli blockchain platformu Bitci Chain’in ana coin’i olan Bitcicoin ile ödeme imkanı sağlanacak.

Royal Motors Başkan Yardımcısı Hilal Aysal, “Teknoloji her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de büyük önem taşıyor. Çağımızın yeni nesil para birimi olan kripto paralara en hızlı şekilde entegre olmalıydık ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bitci Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde, teknolojinin gücünü arkamıza alarak Türkiye’nin ilk yerli kripto para birimi olan Bitcicoin ile ödeme almaya karar verdik” açıklamasında bulundu. Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan da “Bitcicoin aracılığıyla otomobil alışverişi bizim için ilk adım olacak. Sırada konaklama ve gayrimenkul sektörleri için de benzer müjdelerimiz var” diye konuştu.

Bugüne kadar Türkiye’de önemli spor kulüpleriyle anlaşmalar gerçekleştiren ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi sponsorları arasında yer alan Bitci Teknoloji, yurt dışında ise Glasgow Rangers ve Real Betis’in ardından geçtiğimiz haftalarda Formula 1 takımı McLaren Racing ile blockchain teknolojileri geliştirilmesi ve bir taraftar token projesi için anlaşmaya varmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!